×

PAPLAY

Eğlenirken, öğrenin!  

Yapay zeka, derin öğrenme ve görüntü işleme teknolojileri Papilon’da ciddi bir iştir. Papilon araştırma ve geliştirme ekibi, derin öğrenme mimarilerini ve algoritmalarını daha zengin pratik uygulamalara iten projelerle her gün kendilerine meydan okuyorlar. Ancak bu, projeler üzerine çalışırken eğlenemediğimiz anlamına gelmez. Bu eğlenceli, ilgi çekici ve şaşırtıcı projeleri inceleyerek Papilon Paplayground dünyasına siz de katılın.

Celebrıty Hunt

En eğlenceli ünlü tanıma uygulamasına bir göz atın!

Celebrity Hunt isimli bu uygulama, uygulamaya yüklenen ünlülerin anlık fotoğraf veya videolarını akıllı telefonun kamerasını kullanarak tanıyabiliyor ve kullanıcısına ünlü hakkında bilgiler veriyor. Gelişmiş bir görüntü işleme teknolojisine sahip olan Celebrity Hunt uygulamanın yaratıcısı olan Papilon’un görüntü işleme ve yapay zeka algoritmalarını kullanıyor. Kullanıcılar hoşuna giden bir oyuncunun adını öğrenmek istiyorsa tek yapması gereken bu uygulamayı çalıştırıp fotoğrafını çekmek olacaktır. Eğer galerilerinde zaten bu kişinin fotoğrafı varsa galerilerinden ünlünün resmini seçip kolayca kim olduğunu öğrenebilecekler. Android, IOS ve Web üzerinden deneyimlenebilecektir.

Hedef Kullanıcılar:

  • Haber Ajansları
  • Emniyet Birimleri
  • Mobil Platform Kullanıcıları

Canlılık Tespiti

Schrödringer’in kedisinden korkmuyoruz!

Yüz tanıma teknolojisi; canlılık tespiti ve karşılaştırmaya dayalı tanıma içerir. Bu teknolojinin iş dünyasında artan kullanımı ile, yüz sahtekarlığının neden olduğu güvenlik tehdidi göz ardı edilemez boyutlara taşınmıştır. Herhangi bir ek derinlik sensörü ve donamına ihtiyaç duyulmaksızın, bir web kamerası ve canlılık tespit yazılımı ile kişilerin canlılık tespiti yapılabilecektir. Yaygın olarak kullanılan yüz tanıma teknolojisi aldatma girişimlerine açıktır. Geliştirilen yazılım sayesinde sistem kişilerin aldatma girişimlerini önleyip, birçok aldatma senaryolarına karşı gerçek ve sahte ayrımını yapabilmektedir. Yüzün önden, yanlardan, fotoğraftan, videodan aydınlık ve karanlık ortam koşullarına uygun doğru tespiti için araştırma ve geliştirme çalışmalarına başlanmıştır.

Hedef Kullanıcılar:

  • Emniyet Birimleri
  • Jandarma
  • Savunma Sanayii İştirakleri

Nesne Algılama

Bu da ne!

Nesne algılama için kullanılan görüntü işleme; dijital bir görüntü içerisindeki önemli bilgilerin okunması, çıkartılması ve işlenmesi için kullanılır. Görüntü içerisinde bulunan bir nesne ya da bir ortam hakkında nitel bilgiler edinilmesi ve kullanılması görüntü işlemenin temel amaçlarındandır. Görüntülerde bulunan nesnelerin tespiti, tanımlanması, sınıflandırılması ve takibi gibi ihtiyaçları karşılayacak birçok yöntem ve algoritmalar Papilon tarafından geliştirilmiştir. Nesne algılama teknolojisi ile birçok nesne yüksek başarı oranı ile tanımlanabilmektedir. Canlı, hareket eden nesne algılama teknolojisine sahip olan algoritma farklı kullanım senaryolarına uygun olarak sistemine ek nesneler ekleyebilir.

Hedef Kullanıcılar:

  • Emniyet Birimleri
  • Jandarma
  • Haber Ajansları