×

OTONOM ARAÇLAR

Sen sadece nereye gitmek istediğini söyle!

Otonom araçların güvenli ve verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik teknolojik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Henüz yaygın bir kullanıma sahip olmasalar da yakın bir gelecekte kendilerinden söz ettireceklerini söylemek mümkün. Otonom araçlar tüm bu özellikleri için pek çok teknolojiden yardım alıyor. Yapay zekâ, kameralar, ağ altyapısı, radar ve lidar gibi sensör teknolojileri de sistemi destekliyor. Tüm bu teknolojiler, güvenli ve başarılı otonom araçlara ulaşmak için bir araya getiriliyorlar. Araç içi ve araç dışı deneyimleri mükemmelleştirmek için bütüncül teknolojileri kullanan Papilon, birçok Ar-Ge projesi ile karşınızda.

Yakın zamanda otonom araçların sayısının hızla artacağı düşünülürken, pek çok otomotiv firması da bu yönde çalışmalar yapıyor. Sürücüsüz otomobilin ötesinde araçların günlük hayatları daha iyi hale getirmemize nasıl yardımcı olabileceği hakkında Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. 

Projeler kapsamında yayımlanacak olan teknolojiler güvenli ve konforlu sürüş deneyimi yaşamanıza yardımcı olacak.

 

Sürücüsüz araç teknolojisi, günümüzde radar, GPS, odometri ve bilgisayar görüşü sistemleriyle donatılarak güvenli araç dışı deneyimi sunuyor. Sistemin temelini yazılımlar oluşturuyor ve gündelik hayatın temposunda çoktan yerini alan yapay zekâ kavramı, sürücüsüz otomobillerin dış dünya ile uyumlu çalışmasını sağlıyor.

Böylesine kusursuz Ar-Ge çalışmalarında hata payı da oldukça düşük olup, sürücü için bambaşka bir deneyim sunan bu araçlarda güvenlik, her zaman üst seviyede seyrediyor.